štvrtok 8. decembra 2011

Kvetinové dekorácie na "stračej nôžke"

Výber správneho štýlu kvetinovej výzdoby je jedným z prvých rozhodnutí každej budúcej nevesty. Rozhodnúť sa pre nízke aranžmány alebo pre výraznejšie vysoké aranžmány? Toto rozhodnutie by malo byť založené na priestore, v ktorom sa bude svadobná hostina konať ako aj na druhu kvetov, ktoré sú neveste blízke a v ktorých chce mať zladenú kvetinovú výzdobu. Vysoké aranžmány sú veľmi pôsobivé a efektné, no ich výška zasahuje do priestoru a rozdeľuje ho a preto nemusia byť vhodné pre všetky typy priestorov. 

Klasické biele alebo bielo-zelené aranžmány sú veľmi elegantné a vhodné na svadby v ktoromkoľvek ročnom období. V letných mesiacoch sa do nich hodia biele pivonky, či hortenzie, a v zime zase biele ruže. 

 

Ak veľké a honosné aranžmány nie sú úplne váš štýl, možnosti existujú aj s použitím len jedného druhu kvetov alebo konárikov.


 Aranžmány s konárikmy (napríklad v kombinácii s hortenziami) sú vhodné na jarné svadby - evokujúce začiatok niečoho nového a zobúdzajúcu sa prírodu, ako aj na zimné svadby, ak sú nakombinované s bielou a striebornou.


Samozrejme sa nemusíte báť farieb, vhodne nakombinované kvety znesú aj divokejšie farebné kombinácie.


Ružovo-biela kombinácia doplnená o zelenú je svadobná stálica a vynikne nádherne práve na vysokých bohatých aranžmánoch. Pivonky, hortenzie a ruže v kombinácii s ostatnými kvetmi vám zaistia kvetinové aranžmány, ktoré svojou krásou každému vyrazia dych.

 Vysoké aranžmány môžu vašu svadbu zdobiť bez ohľadu na štýl vašej svadby. Vhodne vybraté vázy podčiarknu jej štýl, či už je to klasická elegancia alebo vintage.


Vybrali by ste si vysoké aranžmány na vašu svadbu? Alebo ste skôr fanúšičkou klasických nízkych kvetinových dekorácií?


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára